polskikraft.pl

Blog tematyczny o odżywianiu, rodzajach piwa oraz zdrowiu

Lifestyle

Browar Tenczynek Wrocław – najważniejsze informacje

Browar Tenczynek Wrocław – najważniejsze informacje

Browar Tenczynek to jedna z największych i najbardziej znanych polskich marek piwnych, która zlokalizowana jest w Wrocławiu. Browar Tenczynek został założony w 1810 roku, a pierwsze warki piwa warzono już w 1811 roku. W okresie międzywojennym browar stał się jednym z największych w Polsce, a po II wojnie światowej został znacjonalizowany. W 1991 roku browar został sprywatyzowany i odkupiony przez spółkę akcyjną. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Browaru Tenczynek? Przeczytaj poniższy artykuł.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Browar Tenczynek Wrocław – rodzaje
  • Zawartość alkoholu
  • Poziom goryczy
  • Gdzie kupić

Zobacz także: https://polskikraft.pl/browar-wielka-wyspa-czy-warto-kupic/

Browar Tenczynek Wrocław – rodzaje

Browar Tenczynek słynie z produkcji piw jasnych, ciemnych oraz pszenicznych, charakteryzujących się oryginalnym smakiem i aromatem. Wśród najpopularniejszych piw z browaru Tenczynek znajdują się m.in. Tenczynek Jasny Pełny, Tenczynek Ciemny Pełny, Tenczynek Pszeniczny, Tenczynek Mocne oraz Tenczynek Radler. Produkuje różne rodzaje piwa, w tym piwa jasne, ciemne, pszeniczne, mocne oraz radlery.

Zawartość alkoholu i poziom goryczy

Poziom goryczy i zawartość alkoholu: Poziom goryczy piw z browaru Tenczynek jest zróżnicowany w zależności od rodzaju piwa, jednak w większości przypadków mieści się w granicach 15-25 IBU (Międzynarodowa Jednostka Goryczy). Zawartość alkoholu w piwach Tenczynek również jest różna, w zależności od rodzaju piwa, ale w większości przypadków oscyluje w granicach 4,5-5,5%.

Gdzie kupić piwa z Browaru Tenczynek?

Piwa z browaru Tenczynek można kupić w wielu sklepach spożywczych, marketach oraz sklepach specjalizujących się w piwie. Ponadto, piwa Tenczynek są również dostępne w pubach i restauracjach.

Udostępnij