polskikraft.pl

Blog tematyczny o odżywianiu, rodzajach piwa oraz zdrowiu

Lifestyle

Świąteczne paczki dla pracowników – co powinno się w nich znaleźć?

Świąteczne paczki dla pracowników – co powinno się w nich znaleźć?

W większości zakładów pracy obdarowuje się pracowników drobnymi upominkami z okazji świąt Bożego Narodzenia. Niemniej jednak pracodawcy często mają problem z doborem odpowiednich produktów, które można by umieścić w tego rodzaju paczce. Co powinno się w niej znaleźć, aby wywołać uśmiech na twarzach pracowników?

Świąteczny prezent – nie tylko premia

Jeszcze kilkanaście lat temu pracownicy otrzymywali od zakładów pracy paczki na święta, w których znajdowało się wiele produktów przydatnych im oraz członkom rodziny. Dziś jednak pracodawcy chętniej wręczają zatrudnionym premię świąteczną w postaci pieniężnej lub ekwiwalentu pieniądza, na przykład bonu zakupowego. Warto pamiętać, że nic tak nie cieszy, jak mały upominek rzeczowy, dlatego dobrze dobrać go także do premii pieniężnej. W takim przypadku zwykle ma on charakter symboliczny – upominkiem może być ciekawa książka, tabliczka wybornej czekolady lub gadżet reklamowy z logo firmy. Trzeba pamiętać o pięknym opakowaniu, które dodatkowo przyciągnie uwagę pracowników.

Jakie upominki włożyć do świątecznej paczki pracowniczej?

Znaleźć idealny prezent na Boże Narodzenie – to zadanie, z którym większość z nas musi zmierzyć się w grudniu. Pracodawcy mają jeszcze cięższy orzech do zgryzienia, gdyż muszą dodatkowo wybrać ciekawe upominki dla zatrudnionych w firmie osób. Problem narasta, gdy mowa o znacznej liczbie osób, często w zmiennym przedziale wiekowym, o innych zainteresowaniach i potrzebach. Dlatego też w paczce świątecznej powinny znaleźć się przede wszystkim produkty użyteczne, które jednocześnie sprawią radość obdarowanym. 

Dobrym wyborem będzie ciekawa książka, na przykład w formie poradnika. W roli prezentu dobrze sprawdzi się też kalendarz ścienny, kieszonkowy czy w formie notesu. Ciekawym rozwiązaniem są tak zwane prezenty uniwersalne, a więc kubki i dekoracje ze świątecznym motywem. Do paczki możemy też dołączyć coś słodkiego, albo wręcz przeciwnie – kawę, wysokiej jakości herbatę lub butelkę wina.

Kiedy wręczyć pracownikom paczki świąteczne?

Paczki świąteczne najczęściej wręcza się pracownikom podczas wigilii zakładowej, która odbywa się na krótko przed świętami. Niemniej jednak nie ma tutaj żadnej reguły – można przekazać je w dowolnym momencie, najlepiej w tygodniu poprzedzającym święta, aby jeszcze lepiej poczuć ich atmosferę. Paczki dobrze podarować osobiście, a w przypadku pracowników nieobecnych (przebywających na przykład na urlopie rodzicielskim) konieczne będzie wysłanie ich pocztą. Pamiętajmy, że aby paczka dotarła do adresata przed świętami, trzeba nadać ją już na początku grudnia. 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij